Warszawa, Plac Zawiszy 144A
+48 22 450 50 50
kontakt@e-solutions.com.pl

HP na rynku gogli VR – będzie liderem?

Nowoczesne rozwiązania dla biznesu

Już od kilku lat możemy słyszeć o interaktywnych okularach od Hewlett-Packard. To popularna w świecie IT marka. Można powiedzieć, że jeden z liderów jeżeli chodzi o komputery przenośne, czy maszyny drukujące. Dlatego nie dziwi nikogo fakt, iż taka firma planuje swój rozwój także na rynku gogli z wirtualną rzeczywistością.

Nowa wersja urządzenia to ulepszony model z przed 2 lat – udany debiut poprzedniej wersji tylko utwierdził właścicieli HP o dobrze obranym kierunku rozwoju firmy. Wersja, o której mowa to w skrócie RVRHPE – a szerzej Reverb Virtual Reality Headset Professional Edition. Co jest takiego odkrywczego w nowej wersji, która jak się okazuje nie jest wcale dedykowana dla przeciętnego konsumenta?

Nie jest to sprzęt, który należy zakupić jeżeli chcemy obejrzeć filmy VR czy zagrać w grę VR. Domowe potrzeby raczej nie pasują do tak potężnej maszyny, jaką są nowe okulary od HP. Produkt przeznaczony jest dla profesjonalistów, takich jak inżynierowie budownictwa, architekci czy osoby związane z edukacją.

Już same parametry urządzenia zwalają z nóg – mamy do dyspozycji 2 ekrany o rozdzielczości 2160 x 2160, zbudowane w standardzie LCD i częstotliwością na poziomie 90 Herców. Jednocześnie na nagrodę zasługuje nie tylko obraz – w tej wersji kąt widzenia wynosi aż 114 stopni. Producent zapewnia nas, że łączność nie będzie wymagała tak jak dotychczas konieczności korzystania z komputera – kontroler sam połączy się bezprzewodowo od razu z okularami.

Największym rywalem tych profesjonalnych gogli HP jest oczywiście wersja prezentowana ostatnio przez firmę HTC. Model Vive Pro przegrywa pojedynek z okularami HP.

Jeżeli chodzi o dedykowane rozwiązania to zawsze będą wydawać się drogie. Coś, co dla przeciętnego konsumenta jest kwotą przekraczającą granice, wcale nie musi być takie dla osoby, która wykorzysta produkt w codziennej pracy a z racji swojego wykształcenia technicznego będzie ją po prostu na takie nowoczesne rozwiązania stać.

Cena 649 dolarów, czyli zależnie od kursu jest to około 2500 złotych. Dla osoby, która wykorzysta możliwości gogli w czasie pracy wysokość tej kwoty nie musi być odstraszająca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *